10 salónnych ošetrení na omladenie pleti, ktoré je potrebné navzájom kombinovať

Dvojitá akcia je oveľa lepšia ako bodový zásah. Najmä preto, aby bol váš program premeny a omladenia pleti dvakrát efektívnejší, sme spolu so špecialistami vybrali päť párov najlepších hardvérových, injekčných a plastických procedúr, ktoré vytvárajú skutočný wow efekt a fungujú ako duet.

dievča s omladenými kožnými procedúrami

1. Fototerapia + frakčný laser

Technika vynájdená lekármi sa nazýva Photofractional a kombinuje dva po sebe nasledujúce účinky na kožu: IPL svetlo (fototerapia) a frakčný laser. Vďaka IPL svetlu je možné odstrániť pigmentáciu (často sa objavuje po pobyte na slnku) a frakčný laser spúšťa syntézu kolagénu, čím je možné obnoviť kožné vlákna zničené UV žiarením.

Fotofrakčný postup je dosť agresívny: dáva efekt mierne opálenej tváre (začervenanie, olupovanie). Mierny opuch pretrváva 1-2 dni. Po týždni peeling zmizne, pokožka sa stáva hladšou, rovnomernejšou a dobre odráža svetlo.

Kombinácia dvoch rôznych účinkov dáva pôsobivý výsledok už po jednom postupe. Najprv sa pokožka vystaví IPL svetlu, ale podľa miernejších parametrov, než aké sa používajú pri samostatnej fototerapeutickej procedúre (zbavenie sa stareckých škvŕn), sa vyberú individuálne. Potom sa aplikuje anestézia a pokožka sa ošetrí frakčným laserom. Fototerapia odstraňuje pigmentáciu, žilky, bieli a jemne stimuluje syntézu kolagénu. Laser preniká hlboko a „stimuluje" syntézu nových kožných vlákien. Konečný efekt bude viditeľný po 1-2 mesiacoch. V priemere je potrebné vykonať 1-3 procedúry (pravidelnosť je individuálna) s intervalom medzi nimi za mesiac. Po procedúrach si určite chráňte tvár krémami SPF.

2. Masáž tváre + botulotoxínové injekcie

Masáž tváre, ručná alebo hardvérová, je jedným z tých postupov, ktoré by sa mali používať na prevenciu zmien súvisiacich s vekom aj v pomerne mladom veku. To tiež dáva dobrý účinok pri korekcii už vznikajúcich zmien súvisiacich s vekom (výrazné nosoústne ryhy, "hrdé vrásky" a pozdĺžne vrásky na čele, "vrana k nohám" v oblasti očí, strata tvárového oválu, letel). Masáž umožňuje precvičiť a tonizovať uvoľnené svaly alebo naopak uvoľniť napäté. Vďaka tomu dosiahneme efekt: znížime závažnosť vrások a zlepšíme ovál tváre. Masáž sa vykonáva v jednom kurze (v priemere 10 procedúr, dve týždenne), po ktorej je možné upraviť mimické vrásky botulotoxínovými injekciami.

masáž pokožky tváre na omladenie

3. Frakčný laser + PRP terapia

Frakčný laser je jednou z najpopulárnejších a najúčinnejších procedúr proti starnutiu. Ide o jemné, no hĺbkové laserové omladenie pleti, ktoré umožňuje znížiť hĺbku vrások, obnoviť jednotnú farbu, hladkosť a hustotu pleti, naštartovať prirodzený proces tvorby čerstvého kolagénu a elastínu. Tento efekt možno dosiahnuť princípom činnosti prístroja: tenký laserový lúč preniká kožou do vopred stanovenej hĺbky a vytvára terapeutické mikropoškodenia s priemerom nie väčším ako 0, 2 mm. Tento efekt ničí starý kolagén a stimuluje tvorbu nových buniek zodpovedných za rýchlu opravu poškodených oblastí. Vďaka tomu sa pokožka napína a zlepšuje sa jej textúra.

Napriek krátkej dobe rehabilitácie po laserovej expozícii sa plný a konečný efekt dostaví po 3-5 sedeniach. Zároveň sa už týždeň po prvom zákroku aktivujú omladzovacie mechanizmy (a budú ďalej rásť) a efekt vydrží až 1, 5 roka.

Procedúry frakčným laserom je najlepšie kombinovať s PRP terapiou – injekciami vlastnej krvnej plazmy. Plazma obsahuje krvné doštičky, ktoré urýchľujú obnovu pokožky po expozícii laserom. Okrem toho obsahuje aj rastové faktory, ktoré ďalej stimulujú fibroblasty, bunky produkujúce nové kolagénové a elastínové vlákna. Kombináciou týchto dvoch procedúr môžete dosiahnuť výraznejší omladzujúci efekt.

injekčné omladenie pokožky

4. Lifting pokožky tváre + injekcie výplní alebo auto tuku

Pomocou plastickej chirurgie môžete dosiahnuť liftingový efekt, ale, bohužiaľ, nie je možné úplne zbaviť sa vrások. Napríklad po plastickej operácii ostávajú okolo úst vrásky, ako aj „bábkové vrásky" (takzvané „záhyby od bolesti"). Aby boli menej nápadné, používajú sa výplňové injekcie v oblasti nasolabiálnych záhybov, pier a zygomatickej oblasti. Alternatívou výplňových injekcií je procedúra lipofilling, kedy sa na doplnenie objemu využívajú vlastné tukové bunky. Odoberajú sa injekčnou striekačkou z určitých častí tela (žalúdok, vnútorné stehná, kolená) a vstrekujú sa po malých častiach do požadovanej oblasti. Musí sa to robiť veľmi opatrne, pretože hlavnou úlohou je zabezpečiť, aby sa tukové bunky zakorenili na správnom mieste a zakorenili sa. Výhoda lipofillingu oproti výplňovým injekciám je zrejmá: výplne je potrebné každoročne obnovovať a tukové bunky zostávajú v mieste vpichu roky. Taktiež v prípade lipofillingu je vylúčená možná alergická reakcia, ktorá sa môže prejaviť na vstreknutých filleroch.

5. Blefaroplastika + laserové zákroky

Vo väčšej miere bude táto kombinácia vhodná pri operáciách dolných viečok, keď sú svaly „privarené" ku koži a nie je možné odstrániť všetko zbytočné. Preto je tri týždne po operácii indikované laserové ošetrenie tejto oblasti. Laser pôsobí na pokožku stimulačne, redukuje ju a aktivuje syntézu nového kolagénu a elastínu, po čom koža zhrubne a stane sa pružnejšou. Pre výrazný efekt môže stačiť jedno sedenie.

Často sa táto technika používa v prípadoch, keď je potrebné zbaviť sa herniálnych vakov (mimochodom, tento problém môže trápiť aj veľmi mladých ľudí). Operácia na odstránenie takýchto hernií sa vykonáva transkonjunktiválne (malým rezom na strane sliznice dolného viečka) a po odstránení tukových vreciek zostáva prebytočná koža, ktorú je potrebné napnúť; na tieto účely potrebujete laser.